Футболна прогноза от немската първа Бундеслига
Въпреки многото издънки тима на Борусия Дортмунд е на само 5 точки от лидера в класирането. Реално погледнато всички от замесените в борбата за титлата правят издънки, и това е добре дошло за “жълто-черните”. В последния кръг тима изкова една трудна победа при гостуването на Херта (2:1), а днес има всички предпоставки да запише нови 3 точки. Пако Алкасер се завърна след контуия, но дори и без него атакта не спира да бележи. Санчо също изглежда в прилична форма, а това важи и за повечето важни играчи в състава. Извън групата за този мач остават Дилейни, Шмелцер и наказания Хумелсл.

Сезона за Фортуна е труден, и тима се движи малко над чертата на опасната зона. Едва ли и някой е очаквал друго, но отбора опредлено трябва да затегне редиците ако не иска да се върне във Втора Бундеслига. Все пак в последния кръг Фортуна завърши наравно (1:1) с Хофенхайм и загатна, че има сили да се бори дори срещу превъзхождащи ги отбори. Ясно е, че тима ще разчита предимно на борбеност и отобрен дух, но това може и да се окаже недостатъчно за оцеляването. Двубоя за гостите ще пропусант Щьогер, Соботка, Сътнър и Айхан.

Вече се опарихме от една голяма домакинска издънка на Дотмунд но смятаме, че днес това няма да се повтори. Очакваме един футболен празник на “Сигнал Идуна Парк” и солидна домакинска победа.
Тук можете да видите още анализи и прогнози:Прогнози